EVENIMENT
VIDEO FOTO. 30 de persoane evacuate dintr-un bloc din Bună Ziua. Incendiu cu degajare de fum
Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca au fost solicitați să intervină vineri după-amiază, la un incendiu după ce au fost sesizate degajări de fum abundente într-un bloc de locuințe, situat pe strada Bună Ziua, din municipiul Cluj-Napoca.
La fața locului au ajuns două autospeciale pentru stingerea incendiilor, o autoscară și, preventiv, un echipaj SMURD.
”Echipajele operative au identificat faptul că fumul provenea dintr-un apartament, situat la etajul 1 al imobilului, inundat în totalitate cu fum. Pompierii au pătruns în apartament, unde au constatat faptul că fumul a fost degajat de la arderi care s-au manifestat în interiorul băii.
Cauza incendiului
Au fost distruse un ventilator electric, obiecte sanitare din plastic și diverse obiecte de mobilier din baie.
Pentru evitarea unor eventualele intoxicații cu fum, au fost evacuate aproximativ 30 de persoane din blocul de locuințe.
Nu au fost persoane care să solicite îngrijiri medicale în urma acestui eveniment”, au precizat pompierii ISU Cluj.
Din cercetările preliminare a rezultat faptul că incendiul a pornit de la un aparat electric defect.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






