EVENIMENT
Tânărul de 19 ani care a produs ACCIDENTUL din Câmpia Turzii a fost ARESTAT. Făcea LINIUȚE cu mașina la momentul evenimentului
Tânărul de 19 ani vinovat de producerea accidentului din Câmpia Turzii, soldat cu moartea unei femei, a fost arestat preventiv pentru 30 de zile. Surse judiciare au precizat că în momentul producerii accidentului, acesta făcea liniuțe cu mașina pe strada Laminoriștilor din Câmpia Turzii.
„Astăzi, 26 februarie a.c., tânărul de 19 ani, din municipiul Câmpia Turzii, reținut în urma accidentului rutier produs la data de 21 februarie a.c., a fost prezentat judecătorului de drepturi și libertăți din cadrul Judecătoriei Turda, cu propunere de arestare preventivă.
Tânărul de 19 ani care a produs ACCIDENTUL din Câmpia Turzii a fost ARESTAT. Făcea LINIUȚE cu mașina la momentul evenimentului
Instanța a admis propunerea și a dispus măsura arestării preventive pentru 30 de zile.
Cercetările sunt continuate pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul, urmând ca la finalizarea acestora să fie dispuse măsurile legale în consecință”, a transmis IPJ Cluj.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






