EVENIMENT
Peste 300 de burse pentru elevii școlilor din Florești
Consilierii locali ai Floreștiului au aprobat, joi, alocarea a peste 300 de burse pentru elevii școlilor din comună, aferente semestrului II.
”Cuantumul burselor s-a dublat și este un lucru îmbucurător pentru noi că putem să facem acest lucru pentru învățământul floreștean”, a declarat primarul Bogdan Pivariu.
Elevii Școlii Gimnaziale ”Gheorghe Șincai” primesc 193 de burse (152 burse de merit, 8 burse de studiu și 33 de burse sociale), la școala din Luna de Sus vor fi 52 de burse (34 burse de merit, 3 burse de studiu și 15 burse sociale), iar la Liceul Teoretic ”Dumitru Tăuțan” vor fi 61 de burse (33 burse de merit și 28 de burse sociale).
Pentru anul școlar 2021 bursele de performanță înseamnă 250 de lei, bursa de merit – 180 de lei, bursa de studiu – 140 de lei, iar bursa socială – 120 de lei.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






