Connect with us

EVENIMENT

Neluțu Varga, mulțumit de victoria CFR-ului cu Hermannstadt: „Încep băieții să joace fotbal și îmi place”

Publicat


Neluțu Varga, patronul clubului de fotbal CFR Cluj

CFR Cluj a câștigat, duminică, meciul contra echipei FC Hermannstadt, în etapa cu numărul 12 al SuperLigii.

După aproape trei luni fără victorie, „feroviarii” au reușit, în sfârșit, să spargă gheața, spre satisfacția patronului Nelu Varga.

Neluțu Varga crede că această victorie poate fi momentul care va readuce echipa pe drumul cel bun, către vârful clasamentului.

„Am fost mulțumit că am câștigat și s-au deblocat mental băieții. Mă bucur pentru echipă și pentru antrenor. În mod special, mă bucur pentru Louis, că s-a deblocat și a început să dea goluri”, a declarat Varga, potrivit Fanatik.

Patronul CFR-ului recunoaște că perioada recentă a fost una dificilă, dar e convins că roata s-a întors în favoarea clujenilor:

„A fost o perioadă mai întunecată până acum, dar sper că acum vine și soarele la noi, pe strada noastră. Sper să se omogenizeze echipa, să își revină și Zouma, să fie pregătit la capacitate și să avem o apărare cum am avut pe vremuri.”

„Încep băieții să joace fotbal și asta îmi place”

Varga a lăudat evoluția echipei și modul în care jucătorii par să se fi adaptat cerințelor noului antrenor, subliniind că se văd primele semne de progres:

„Am văzut un upgrade la echipă care îmi place. Încep băieții să joace fotbal și asta îmi place. Începe să se vadă mâna antrenorului și omogenitatea lor. Pentru asta îi felicit pe toți și mă bucur. Sper să o țină tot așa și să ne ducem înapoi unde ne este locul – acolo sus, în vârf.”




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate