EVENIMENT
Mașină în flăcări, pe Autostrada Transilvania. Care a fost cauza incendiului
Incendiu pe Autostrada Transilvania. Un autoturism a fost cuprins de flăcări în mers, în această dimineață, pe sensul Cluj-Napoca – Turda, în zona bifurcației spre Alba și Mureș.
Pompierii au intervenit prompt pentru a stinge focul, izbucnit în compartimentul motor al vehiculului. Din fericire, nu s-au înregistrat victime.
„Pompierii din cadrul Detașamentului Turda au intervenit în această dimineață pentru stingerea flăcărilor care au cuprins un autoturism ce se deplasa pe autostrada A3, sens Cluj-Napoca-Turda, (la bifurcatia spre Alba/Mures).
La fața locului a intervenit ilun echipaj cu o autospecială pentru stingerea incendiilor, care a lichidat imediat focul izbucnit în zona motorului.
Au fost distruse în totalitate compartimentul motor și bordul autoturismului. Nu au fost persoane care să solicite consult medical în urma acestui eveniment. Cel mai probabil, incendiul a pornit de la o defecțiune a instalației electrice a autoturismului”, a transmis ISU Cluj.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






