Connect with us

CULTURA

Legendele folk revin în forță. TVA – Trupa cu Valoare Adăugată, joi seara pe scena din Cluj-Napoca

Publicat


Pregătiți-vă sufletele pentru o seară memorabilă! După succesul răsunător de la Gala Poveste Folk, TVA – Trupa cu Valoare Adăugată revine în inima Transilvaniei pentru un concert de excepție la Euphoria Music Hall.

Joi seara, membrii fondatori – Teo Boar, Vladi Cnejevici, Dorin Andone și Adrian Vascu – aduc pe scenă nu doar muzica lor consacrată, ci și un omagiu emoționant adus legendarului Florian Pittiș.

Un spectacol în doi timpi

Atmosfera va fi electrizantă, căci TVA nu vine doar cu hiturile lor care au definit o generație, ci și cu reinterpretări vibrante din proiectul „Sunt un Frate Tânăr”, dedicat memoriei lui Florian Pittiș.

Cei patru muzicieni, nume grele în peisajul muzical românesc, promit o călătorie sonoră complexă, îmbinând rădăcinile folk cu profesionalismul desăvârșit de care dau dovadă în toate proiectele lor colaterale.

Cine sunt maeștrii de pe scenă?

Distribuția este un adevărat „All-Star Team” al muzicii românești:

  • Teo Boar (Chitară & Voce): Inima Pacifica, membru fondator TVA.
  • Vladi Cnejevici (Clape & Voce): Virtuozul de la Compact și Progresiv TM, alături de Pasărea Colibri și TVA.
  • Dorin Andone (Chitară & Voce): Actor la TNB.
  • Adrian Vascu (Chitară & Voce): Consultant financiar, realizator, și pilon al trupei, stabilit chiar în Cluj-Napoca.

Pe lângă spectacolul de joi, cei patru antreprenori culturali au o altă misiune importantă în orașul lor adoptiv: pregătirea celei de-a doua ediții a Galei Poveste Folk la Cluj-Napoca, programată pentru 13-14 februarie 2026.




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate