EVENIMENT
Intervenție a jandarmilor la întronizarea noului arhiepiscop al Sucevei. Credincioșii nu au purtat măști și nu au respectat distanța
Zeci de oameni fără măști de protecție și care nu au respectat distanțarea socială s-au înghesuit azi la ceremonia de întronizare a noului arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, IPS Calinic.
Jandarmii au fost nevoiți să intervină și să îi oblige să respecte prevederile legale de răspândire a coronavirusului.
IPS Calinic a fost ales în funcție de de Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române în 21 iulie 2020 și l-a înlocuit pe IPS Pimen, care a murit de COVID.
A.P.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






