Connect with us

EVENIMENT

VIDEO FOTO. Explozie puternică la o plăcintărie din Gherla. O butelie a sărit în aer și a făcut prăpăd în zonă

Publicat

Publicitate

Pompierii din cadrul Detașamentului Dej au fost solicitați de urgență, duminică dimineața, pe strada Dragoș Vodă din municipiul Gherla, după ce un incendiu urmat de o explozie a distrus complet o plăcintărie de aproximativ 10 metri pătrați.

Deflagrația puternică a fost provocată de o butelie aflată în interior, iar suflul a afectat și geamurile unor imobile din vecinătate.

Din fericire, nimeni nu a fost rănit în urma incidentului, însă pagubele materiale sunt considerabile. La fața locului au intervenit rapid pompierii de la Punctul de Lucru Gherla, sprijiniți de SVSU Gherla, reușind să lichideze incendiul și să securizeze zona.

Potrivit primelor informații, focul ar fi izbucnit în interiorul plăcintăriei, cel mai probabil din cauza unei aeroterme defecte. Flăcările au cuprins rapid încăperea, iar prezența buteliei a dus la producerea exploziei care a alarmat întreg cartierul.




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate