Connect with us

EVENIMENT

VIDEO FOTO. ACCIDENT la Tureni. Trei mașini implicate. Un bărbat dus la SPITAL

Publicat


accident

Un accident rutier a avut loc, vineri seara, la Tureni, în Cluj. Au fost implicate 3 mașini. Un bărbat de 60 de ani a fost dus la spital.

„Pompierii din cadrul Detașamentului Turda au intervenit în această după-amiază la un al doilea accident rutier petrecut pe raza localității Tureni.

VIDEO FOTO. ACCIDENT la Tureni. Trei mașini implicate. Un bărbat dus la SPITAL

La fața locului au ajuns două autospeciale cu modul de descarcerare și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Cluj, unde au găsit trei autoturisme avariate, fără persoane încarcerate în acestea.

Un bărbat în vârstă de aproximativ 60 de ani a fost consultat de către echipajul SAJ, ulterior fiind transportat la spital pentru îngrijiri medicale. Conform primei evaluări acesta era conștient și cooperant”, a transmis ISU Cluj.

YouTube video

„În data de 13 iunie a.c., în jurul orei 18:00, în zona localității Tureni, pe direcția de deplasare spre municipiul Turda, a avut loc un accident rutier în care au fost implicate trei autovehicule.

Din primele verificări reiese că o femeie în vârstă de 34 de ani, din Turda, nu ar fi păstrat o distanță de siguranță suficientă față de autoturismul aflat în fața sa, intrând în coliziune cu acesta. În urma impactului, autoturismul lovit a fost proiectat într-un al treilea autovehicul.

Accidentul s-a soldat cu rănirea unui bărbat de 60 de ani, pasager într-un autoturism acroșat, care a fost transportat la o unitate medicală pentru îngrijiri de specialitate.

Toți conducătorii auto implicați au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative”, a comunicat IPJ Cluj.




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate