ACTUALITATE
FOTO. 8.700 lei, pentru a-l însoți pe Emil Boc la un meci de fotbal al U Cluj pe Cluj Arena. Licitație pentru ”Căsuța Bucuriei”
O clujeancă a oferit 8.700 de lei la o licitație caritabilă organizată pentru a-l însoți pe primarul Clujului, Emil Boc, la un meci de fotbal al echipei ”U” Cluj, în loja VIP, pe stadionul Cluj Arena.
Licitația a avut loc, miercuri, la Centrul de Cultură Urbană Casino Cluj-Napoca pentru a aduna banii necesari casei de copii ”Căsuța Bucuriei”.
8.700 lei, pentru a-l însoți pe Emil Boc la un meci de fotbal al ”U” Cluj pe Cluj Arena. Licitație pentru ”Căsuța Bucuriei”
Amfitrionul serii, actorul Bogdan Bob Rădulescu, a început licitația de la 500 de lei, iar invitația de a-l însoți pe primar la un meci al ”U” a fost adjudecată cu 8.700 de lei.
”Nu sunt un fan al echipei de fotbal, dar am licitat pentru copii. Sunt încântată că voi merge cu primarul Emil Boc la un meci pe Cluj Arena, pentru prima dată. Eu am crescut de la vârsta de 6 ani până la 19 ani într-un orfelinat clujean”, a spus Lia Rusu, câștigătoarea licitației pentru Cluj24.
Aceasta a precizat că, împreună cu soțul său, conduce Asociația ”Casa David și Daniel” care ajută copiii din medii defavorizate, copii care părăsesc sistemul de plasament sau copii cu cancer.
”Noi știm că se poate și că dacă ai susținerea necesară și oamenii potriviți lângă tine, vei reuși în viață. Este foarte important și pentru copiii de la Căsuța Bucuriei, dar și pentru alți copii”, a mai spus Lia Rusu.
În cadrul evenimentului au mai fost licitate, printre altele, un tricou semnat de echipa feminină de tenis care a reprezentat România la FED CUP 2021, trei ședințe de terapie de cuplu la cabinetul individual de psihologie al Andreei Ilyas, un weekend all-inclusive, la Salt Resort Cojocna, pentru toată familia, un tricou semnat de jucătorii echipei de baschet U BT, o minge și un tricou, semnate de jucătorii echipei de fotbal CFR Cluj, o bijuterie, un tablou al pictorului Ioan De Moisa, o cină pentru doi în valoare de 5000 de lei, oferită de chef Adi Hădean, un voucher pentru 6 luni de abonament Full Access la 18 Gym Fitness & Beauty, un tricou al echipei naționale cu nr. 21 al jucătorului Moruțan semnat de o parte din coechipierii săi.
Concert de colinde
Programul a mai cuprins un concert de colinde oferit de copiii de la ”Căsuța Bucuriei”, momente muzicale interpretate de basul Adrian Sâmpetrean, Iulia Merca (voce) – Irina Indrei (pian)- Sorin Robert Indrei (bandoneon) și Arheo Vocal Group, două momente coregrafice susținute de copii, puse în scenă de Step Up Dance și Simina Poinar (Concrete Rockers).
Muzica a fost asigurată de DJ Alex Tripon.
”Căsuța Bucuriei”, înființată în decembrie 2014, are în îngrijire 10 fete cu vârste cuprinse între 7 și 17 ani. Sediul casei de copii este pe strada Dragoș Vodă nr. 8 Cluj-Napoca.
Conturi de donații
Cei care doresc, în continuare, să sprijine casa de copii ”Căsuța Bucuriei” pot dona în următoarele conturi:
- USD – RO18BTRLUSDCRT0281201602
- EUR – RO41BTRLEURCRT0281201601
- RON – RO91BTRLRONCRT0281201601
BT Pay: +40722459600
Revolut: +40754620415
Paypal: https://www.paypal.com/donate…
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






