ACTUALITATE
FINALA dintre Craiova și CFR Cluj va avea prelungiri și penalty-uri dacă partida se termină la egalitate
CeX-ul FRF s-a reunit astăzi pentru a decide ce se întâmplă cu finalul acestui sezon. Principalul subiect a fost modalitatea de încheiere a Play-off-ului Ligii 1 pentru ca Federația Română de Fotbal să poată trimite la UEFA lista cu echipele participante în UEL și UCL. Astfel, s-a decis ca meciul de astăzi dintre Universitatea Craiova și CFR Cluj să se joace sub forma unei finale adevărate, cu prelungiri (două reprize de câte 15 minute) și lovituri de departajare dacă scorul rămâne tot egal, potrivit Digi Sport.
Aceasta a fost cea mai bună soluție pe care FRF a găsit-o în condițiile date. UEFA a fost clară și nu a acceptat ca Liga 1 să se termine mai târziu de 3 august și riscam să nu avem echipă în Cupele Europene. În aceste condiții, meciul dintre Astra Giurgiu și Universitatea Craiova are șanse mici să se mai desfășoare. Problemele coronavirusului de la Astra continua, meciul pe care trebuia să îl joace împotriva celor de la FCSB astăzi fiind și acela anulat.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






