EVENIMENT
„De ce clujenii să PLĂTEASCĂ amenda U Cluj? Primăria tace complice. Să fie identificaţi şovinii”. Fost consilier prezidenţial
Fostul consilier prezidențial, clujeanul Eckstein-Kovacs Peter se arată revoltat de reacția galeriei Universității Cluj la meciul cu Sepsi din Superligă și de faptul că locuitorii Clujului vor suporta amenda clubului. Acesta a postat pe pagina sa de socializare un protest.
„Cine plateste?
U Cluj a fost sanctionata pentru faradelegile unor spectatori la partida cu Sepsi, printre altele si la plata sumei de 25.000 lei.
Citește și: VIDEO FOTO. Meciul ”U” Cluj – Sepsi de pe Cluj Arena întrerupt 10 minute. Ce au scandat SUPORTERII. Vezi cum arată GAZONUL
E de notorietate ca, Primaria /CL Cluj sprijina substantial FC U Cluj-Napoca si din pctdv material. Cred ca, ar fi bizar ca amenda sa fie platita, chiar si indirect din banii contribuabililor.
De ce nu poate sa identifice clubul grupul de suporteri violenti si sovini, sa-i puna pe ei la plata?
De ce conducatorii acestui club, intre care delegati majoritari ai Primariei si Universitatilor tac complice?
Sa platesc eu, ca ungurii sa fie trimisi afara din tara?”, scrie Eckstein-Kovacs Peter pe Facebook.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






