Connect with us

EVENIMENT

Conferință ”Toamna Medicală Clujeană – o punte între specialități”, la Cluj-Napoca. Sunt invitați doctori de renume

Publicat


doctor g8b2bcdcd2 640

Conferința științifică “Toamna Medicală Clujeană – O punte între specialități” va avea loc în perioada 23–25 octombrie 2025, la Grand Hotel Napoca din Cluj-Napoca, fiind organizată sub egida Asociației HealthBridge, în colaborare cu Spitalul Clinic Județean de Urgență (SCJU) Cluj-Napoca.

”Evenimentul se dorește a fi un reper academic și profesional de înaltă ținută, reunind personalități marcante din domeniul medical, universitar și al cercetării științifice.

Vor fi dezbătute teme de actualitate din domeniul sănătății, reunind cadre medicale de top, profesori universitari, medici, asistenţi medicali, cercetători, decidenți și factori de influență din mediul academic și spitalicesc, cu o adresabilitate extinsă la nivel național”, precizează organizatorii.

În prima zi a conferinței, managerul SCJU, Claudia Gherman, va susține o prelegere despre ”Istoria Spitalului Clinic Județean de Urgență Cluj-Napoca, iar Simion Bran, șeful Secției Clinice Chirurgie Orală și Maxilo-Facială, va vorbi despre ”Chirurgia ortognată – între estetică și funcționalitate”.

De asemenea, Ștefan Popa, de la Secția Clinică Medicină internă III, va prezenta ”Aplicațiile inteligenței artificiale în practica clinică”.

 




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate