Connect with us

EVENIMENT

Avocatul clujean Radu Moisin îndeamnă oamenii nemulțumiți de serviciile Vodafone/UPC să reclame situația la Protecția Consumatorilor

Publicat


Avocatul clujean Radu Moisin, consilier în Consiliul Local Cluj-Napoca, îndeamnă clujenii nemulțumiți de serviciile Vodafone/UPC să reclame situația la Protecți Consumatorilor.

”Mi se pare mie sau cei de la UPC/Vodafone efectiv își bat joc de o întreaga comunitate de 400.000 clujeni (Cluj-Napoca și localitățile învecinate) de câteva săptămâni încoace? Pun această întrebare după nenumărate avarii pe care le are acest furnizor presupus a fi <<occidental>>. Vă întreb pe voi pentru că la call-center-ul UPC/Vodafone nu ai nici o șansă să-ți răspundă cineva, iar la stat nu ai unde reclama (OPC se închide vineri la 14:00)”, a scris Moisin pe pagina sa de Facebook.

Acesta susține că sunt foarte multe articole de presa care au semnalat multiple avarii nu doar în Cluj, ci și în alte zone din țară.

”Observ că cele mai multe probleme au apărut în acest an, după preluarea UPC. Ținând cont că serviciile de telefonie mobilă Vodafone sunt bune sau chiar foarte bune, atunci singura explicație pentru incidentele repetate din zona de furnizare Internet și TV și atitudinea incorectă față de clienți este un management foarte slab pe această component”, crede avocatul clujean.

Radu Moisin este de părere că singura soluție pentru a fi tratați în mod corect este de a sesiza toate incidentele către Vodafone (pe mail, nu la call center) și către autoritățile statului.

Adrese pentru a reclama aceste nereguli autorităților publice sunt, pentru Comisariatul pentru Protecția Consumatorului – crpccluj@anpc.ro și pentru Autoritatea Națională de Reglementare în Comunicaii (ANCM) – sesizare@ancom.ro.

Reacția lui Moisin vine după ce vineri seara, dar și în ultima perioadă, serviciile de telefonie fixă, internet și televiziune furnizate de Vodafone (fost UPC) au fost întrerupte ore în șir, aspecte semnalate și de Cluj24.ro.




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate