EVENIMENT
Armata iese pe teren. Mișcări de personal și tehnică militară în Cluj în cadrul exercițiului „SENZORUL 25”
Divizia 4 Infanterie „Gemina” anunță vineri desfășurarea exercițiului militar „SENZORUL 25” în perioada 15 – 19 septembrie 2025, cu participarea mai multor structuri și cu deplasări de tehnică și personal în șase județe din țară.
În perioada 15 – 19 septembrie 2025, Divizia 4 Infanterie „Gemina” organizează exercițiul militar „SENZORUL 25”, la care participă structuri din cadrul diviziei.
Deplasări în șase județe
Pe durata exercițiului, vor avea loc mișcări de tehnică militară și personal în județele Cluj, Mureș, Harghita, Covasna, Bacău și Maramureș. Populația din aceste zone este informată că deplasările fac parte din activitățile de instruire planificate.
Scopul exercițiului
Potrivit Diviziei 4 Infanterie „Gemina”, obiectivul principal al exercițiului „SENZORUL 25” este creșterea nivelului de pregătire și interoperabilitate al structurilor participante.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






