Connect with us

EVENIMENT

Andrea Mandorlini explodează după remiza cu Csíkszereda: „Am fost echipa mai bună, am avut mai multe ocazii!”

Publicat


mandorlini

CFR Cluj a remizat, scor 2-2, în deplasare pe terenul celor de la Csíkszereda, într-o partidă restantă din etapa a 5-a a SuperLigii României. Deși clujenii au condus de două ori, elevii lui Andrea Mandorlini au fost egalați pe final, iar rezultatul lasă un gust amar în tabăra ardelenilor.

După fluierul final, antrenorul italian s-a arătat vizibil dezamăgit de deznodământ, însă a subliniat că echipa sa a dominat jocul și ar fi meritat victoria.

„Am fost echipa mai bună”

„Am fost echipa mai bună, am avut mai multe ocazii. Foarte, foarte ușor a fost acordat penalty-ul, dar acum nu mai contează. Am avut situații mari de a marca, dar acesta este fotbalul. Dacă nu închizi meciul, atunci e greu”, a declarat Mandorlini.

Tehnicianul a evitat să arunce vina pe vreun jucător pentru golurile primite, dar a recunoscut că problemele defensive persistă de ceva vreme

„Eu nu zic că este greșeala lui Biliboc, este a altcuiva, dar nu mai e important. Noi am venit aici să câștigăm, păcat de acest episod din final și de tristețea și amărăciunea din final. Am avut această problemă și înainte să ajung eu, echipa primea prea ușor goluri.”

Chiar și în urma egalului, Mandorlini rămâne optimist și crede că CFR are forța necesară pentru a-și îndeplini obiectivul:

„Am fost echipa mai bună și cea care trebuia să câștige. Obiectivul nostru minim este să ajungem în play-off.”

Rezultatul de la Miercurea Ciuc complică misiunea clujenilor, care pierd puncte importante în lupta pentru primele șase locuri. În schimb, Csíkszereda continuă să demonstreze că poate ține piept oricărei formații din SuperLigă, mai ales pe teren propriu.




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate