Connect with us

EVENIMENT

UPDATE. Anchetă la Baza 71 Aeriană Câmpia Turzii. Procurorii militari cercetează sustrageri de combustibil

Publicat


baza 71

Procurorii Parchetului Militar de pe lângă Tribunalul Militar Cluj au declanșat o anchetă în urma unor sesizări privind sustrageri de combustibil de la Baza 71 Aeriană “General Emanoil Ionescu” Câmpia Turzii, arată Turdanews.ro

În cadrul anchetei au avut loc percheziții și activități specifice de urmărire penală la baza militară, care au vizat atât cadre militare, cât și personalul civil implicat în operațiunile unității.

La Baza 71 Aeriană Câmpia Turzii au loc ample lucrări de modernizare.

UPDATE. Parchetul Militar Cluj: Dosar penal pentru delapidare

”Pe rolul Parchetului Militar de pe lângă Tribunalul Militar Cluj este înregistrat un dosar penal în cadrul căruia se efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de delapidare (art. 295 CP)-sustrageri de combustibili din incinta Bazei 71 Aeriană „Emanoil Ionescu”, vizând cadre militare și personal civil care îşi desfăşoară activitatea în această unitate militară.

În cursul urmăririi penale au fost efectuate și percheziții la Baza 71 Aeriană „Emanoil Ionescu” Câmpia Turzii.

În cadrul acestui dosar, urmărirea penală continuă, pentru elucidarea tuturor aspectelor de fapt și de drept ale cauzei”, a transmis Parchetul Militar Cluj pentru Cluj24.




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate