Connect with us

EVENIMENT

A căzut TRANSFERUL. Portarul ucrainean, în tratative cu CFR Cluj, a RENUNȚAT

Publicat


cfr cluj sigla

În această perioadă de transferuri, CFR Cluj s-a aflat în negocieri cu portarul ucrainean de națională Maksym Koval, în vârstă de 31 de ani, însă mutarea acestuia în Gruia a picat.

Koval ar fi trebuit să îi ia locul în primul „11” lui Răzvan Sava, dorit de mai multe cluburi din străinătate, dar cum acesta nu a mai plecat, ucraineanul a preferat să meargă la Kalamata FC, în liga secundă din Grecia, pe un salariu de 10.000 de euro, scrie Sport.ro.

A căzut TRANSFERUL. Portarul ucrainean, în tratative cu CFR Cluj, a RENUNȚAT

Maksym Koval și-a trecut în palmares echipe precum Dinamo Kiev, Deportivo La Coruna, Al-Fateh din Arabia Saudită și Sheriff Tiraspol.

Cotat la 500.000 de euro de site-urile de specialitate, Maksym Koval a semnat cu divizionara secundă din Grecia un contract valabil pentru două sezoane.




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate