Connect with us

ACTUALITATE

FOTO. Căsuța noastră, o cutie de chibrituri. Cât costă cea mai MICĂ GARSONIERĂ din Cluj

Publicat


273412713 462258112051215 4883338582022548459 n

În Gheorgheni, se dă spre închiriere o garsonieră de doar 11 metri pătrați, probabil printre cele mai mici locuințe, ca suprafață, din oraș. O agenție imobiliară comunică toate detaliile despre aceasta.

VEZI ŞI:

FOTO. Clujul ISPITEŞTE din nou. După MINIONA de 11, se OFERĂ una de 13 mp

 

„Garsoniera este complet mobilată și utilată, centrală termică pe bloc, situat la etajul 4 din 4”, notează agenția pe pagina de Facebook.

Citește și Cu CÂT a fost închiriată mini GARSONIERA din Cluj. TOP 40 de GLUME despre ofertă. A comentat și M.A.I.

May be an image of furniture and indoor

Potrivit postării, cheltuielile lunare sunt mici, însă chiria pe o lună e 200 €, adică 1000 de lei, aproximativ.

Viitorul chiriaș se va bucura de posibilitatea de a parca în zonă și de plită electrică, dat fiind că aragazul nu încape în spațiul deja înghesuit.

Din punct de vedere al compartimentării, garsoniera este constituită din două camere: una e dormitor și bucătărie, 2 în 1, iar cealaltă este baia.

May be an image of indoor

Altfel spus, chiriașul se va bucura și de mirosul mâncării atunci când doarme pe canapeaua mică, impregnată cu diferite arome culinare, pentru că bucătăria se află la un pas distanță de zona de dormit.

Deși garsoniera de pe strada Zambilei e modern mobilată, chiria de 200 € ar putea ridica probleme celor care își caută o locuință modestă, cu atât mai mult cu cât, în Cluj-Napoca, alți chiriași au confirmat pentru Cluj24 că există garsoniere de 24 – 30 de metri pătrați la același preț.

Să fie acesta motivul pentru care suma e „ușor negociabilă”? Dar plita unde este, mai exact? E laptopul din poză inclus în ofertă?

Am putea spune că utilizatorii au multe curiozități despre locuința prezentată, dar și multe glume, ținând cont că postarea în cauză numără aproape 3.000 de reacții amuzate și sub 400 apreciative.

În comentarii, utilizatorii Facebook o compară cu easybox-ul și cu o celulă dintr-o pușcărie din Norvegia.

„O poți ilumina cu un singur licurici”, „Nici pentru videochat nu ajunge spațiul” sunt doar câteva dintre observațiile ironice din secțiunea de comentarii. Multe dintre acestea au strâns mii de reacții, la rândul lor.

Urmărește știrile Cluj24.ro pe Google News

 




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate